Duyurular
07 Ağustos 2017 06:42

TOEFL Dünya üzerinde İngilizce yeterlilik göstergesi olarak en çok kabul gören, Standart Amerikan İngilizcesini akademik seviyede kullanabilme kabiliyetini ölçen ve internet üzerinden online yapılan bir sınavdır.

TOEFL sınavları Amerikan merkezli ETS (Educational Testing Service) tarafından koordine edilmektedir ve sadece bu kurum tarafından yetkilendirilmiş sınav merkezleri tarafından yapılmaktadır.

Kastamonu Üniversitesi Rektörlüğü olarak yaklaşık bir yıla yakın müddetle yapılan görüşmeler ve çabalar sonucunda Rektörlüğümüze bağlı olarak Yabancı Diller Eğitim Araştırma ve Sınav Koordinatörlüğü bünyesinde ETS tarafından TOEFL sınavları yapmak için gerekli yetkilendirmeyi almış ve ilk sınavını 29 Temmuz 2017 tarihinde yapmak üzere hazırlıklarını tamamlamış durumdayız. Oldukça geniş bir mekanda, sınava girecek olan adayların rahatının ve güvenliğinin en üst seviyede tutulmasına itina gösterilerek kurulmuş sınav merkezimiz 24 saat kamera sistemi ile izlenmekte ve sadece bölgeye değil bütün Türkiye’den sınava girecek olan adaylara hizmet verecek şekilde tanzim edilmiştir.

Sınavlar Üniversitemiz Kuzeykent Külliyesinde kurulan sınav merkezimizde yapılacak olup daha detaylı bilgiye https://www.kastamonu.edu.tr/index.php/tr/2012-09-04-13-25-08/menu-duyurlar-tr/2642-anasayfaduyurlar-universitemiz-toefl-ibt-tr ve https://www.ets.org/tr/toefl adresinden ulaşılabilmektedir.